Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, Ağın ilçesini ziyaret ederek Ağınlılarla buluştu.  
03.10.2016
981
Yazı Boyutu: A- A+

CHP’liler ilçe ziyaretlerini sürdürüyor!

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, Ağın ilçesini ziyaret ederek Ağınlılarla buluştu. Başkan Kaplan, burada OHAL’in kaldırılmasını isterken, CHP Ağın İlçe Başkanı Oktay Kılıç ise; “Ağın Elazığ’ın en görmezden gelinen ilçesidir. Parti çalışmalarımız neticesinde görülüyoruz ve artık örnek bir ilçe olacağız” dedi


CHP Elazığ İl Örgütü İl başkanı Zeki Kaplan, merkez ilçe başkanı Metin Çağlar, il kadın ve gençlik kolları üyelerinden oluşan bir heyetle Ağın ilçesine bir ziyaret gerçekleştirdi.

CHP Ağın Parti binası önünde karşılanan CHP heyeti parti binasındaki görüşmelerinin ardından köy ve mahalle muhtarlarıyla bir toplantı yaptı. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan başkan Zeki Kaplan Ağın ziyaretleri ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede  Ağın’da partilerine yoğun bir ilginin söz konusu olduğunu ifade ederek, “Ağın’da  beklentilerimizin de üstünde büyük bir kalabalıkla karşılaştık, öncelikle partimize göstermiş oldukları bu teveccühten dolayı bütün Ağınlılara teşekkür ediyorum. Bu teveccühün oluşmasında en büyük pay sahibi ilçe başkanımız Oktay Bey’dir. Ben kendisine de çok teşekkür ediyorum. Yaptığımız toplantıda Ağın ve köylerinde yaşanan sorunları dinledik bu sorunlar ile ilgili çözüm önerilerimizi sunduk. Ağınlıların yaşamış oldukları sorunların çözümü noktasında elimizden geleni yapacağız. Ağın’ın köylerinin çok ciddi sorunları bulunmaktadır. Bu sorunların çözülmesi için vali beyle ve il özel idare sekreterimizle görüşeceğiz. Çünkü Ağın ve Ağın halkı her şeyin en iyisine layık olan bir halktır“dedi.

 

 ‘MAĞDURİYETLERİN SON BULMASI İÇİN OHAL’İN KALDIRILMASINI İSTİYORUZ’

15 Temmuz sonrasında Elazığ’ın bütün ilçelerini ziyaret ettiklerini ifade eden Kaplan,  “15 Temmuz darbe girişimi sonrasında bütün ilçelerimizi ziyaret ederek bu darbe girişimi sonrasında vatandaşlarımızın yaşamış oldukları mağduriyetler ile ilgili bilgi aldık. Bu nokta Ağın İlçemizde yaşanan mağduriyetleri de dinledik. Bu vesileyle 15 Temmuz darbe girişimini bir kez daha lanetliyoruz. Ancak darbe girişimini bahane ederek halkımızın var olan sorunlarını arttırmaya çalışanların bu yaklaşımını doğru bulmadığımızı ifade etmek istiyoruz. Bildiğiniz üzere darbe girişimi gerekçesiyle ülkemizde ve ilimizde görevlerinden el çektirilen çok sayıda kamu personelleri bulunmaktadır. Bu mağduriyetlerin bir son bulması için hukukun devreye girmesini ve OHAL’in kaldırılmasını istiyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak hiçbir zaman diktaya ve baskıya boyun eğmedik bundan sonra da boyun eğmeyeceğiz“ değerlendirmesinde bulundu.

 

‘ELAZIĞ’IN ÖRNEK BİR İLÇESİ OLACAKTIR’

CHP Elazığ İl Örgütü’nün ilçelerini ziyareti ile ilgili değerlendirmelerde bulanan CHP Ağın İlçe Başkanı Oktay Kılıç, “ Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Örgütümüz il başkanımız Sayın Zeki Kaplan başkanlığında oluşan bir heyetle ilçemize ziyaret gerçekleştirdiler. İl teşkilatımızın  ilçemizi ziyareti sayesinde ilçemizde ve köylerde  yaşayan vatandaşlar yaşamış oldukları sorunları ifade etme imkânı buldular. Bu noktada ilçemizde yaşanılan istihdam ve göç  sorunlarının çözümü noktasında karşılıklı fikir alış verişinde bulunduk. Bildiğiniz üzere ilçemiz Elazığ’ın en görmezden gelinen ilçesi olmuştur. Ancak ilçemiz kendi ayakları üstünde durmuştur. Bundan sonra parti örgütümüzün yapacağı çalışmalarla ilçemiz Elazığ’ın örnek bir ilçesi olacaktır. Bu vesileyle il başkanımız Sayın Zeki Kaplan’a il kadın ve gençlik kollarına, merkez ilçe başkanımız Metin Çağlar’a ilçemize vermiş oldukları önem dolayısıyla teşekkür ediyorum“ açıklamasında bulundu.