Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanı Zeki KAPLAN Parti Yöneticilerinden Oluşan Bir Heyetle Karakoçan’a ziyaret gerçekleştirdi.  
07.10.2016
973
Yazı Boyutu: A- A+

Cumhuriyet Halk Partisi( CHP) Elazığ İl Örgütü Başkanı Zeki Kaplan merkez ilçe başkanı Metin Çağlar, il kadın kolları başkan Nuray Şenocak,  il gençlik kolları başkanı Cem Yar ve parti yöneticilerinden oluşan heyetle Karakoçan’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

CHP Karakoçan İlçe Başkanı Mahmut Okçuoğlu ve parti yöneticileri tarafından karşılanan CHP Heyeti ilçe milli eğitim müdürü ve ilçe kaymakamına ziyaret ederek karşılıklı görüş alış verişinde bulundular. Ziyaretler sonrasında ilçe parti binasına geçen CHP Heyeti parti binasında OHAL kapsamında görevlerinden uzaklaştırılan öğretmenlerle bir toplantı yaparak öğretmenlerin sorunlarını dinledi. 

 

‘KARAKOÇAN HALKININ SORUNLARINA ÇÖZÜM YOLLARI BULMAYI AMAÇLIYORUZ’

Gerçekleştirmiş oldukları ziyaret ile ilgili olarak heyet adına açıklamalarda bulunan CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, “Rutin parti çalışmalarımız kapsamında Karakoçan ilçe örgütümüze de bir ziyaret gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu ziyaretle Karakoçan halkının sorunlarını dinlemeyi ve bu sorunlara çözüm yolları bulmayı amaçlıyoruz. Karakoçan’da ki ziyaretlerimize İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Çiftçi Bey’den başladık.  Kendisinden Karakoçan’da eğitim alanında yaşanan sorunlar ile ilgili bilgiler aldık. Ardından ilçe kaymakamımız Cemil Sarıoğlu ile bir görüşme yaptık kendilerinden ilçede yaşanan sorunlar ilgili bilgiler aldık bu vesileyle kaymakamımıza ve milli eğitim müdürümüze teşekkür ediyorum” dedi.

 

‘OHAL’LER ÜLKEYE YARAR DEĞİL ZARAR GETİRMEKTEDİR’

OHAL ve sonrasında çıkarılan kanun hükmündeki kararnameler ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kaplan, “ 15 Temmuz günü FETÖ katliam yaptı. İki yüz elli vatandaşımız FETÖ tarafından katledilerek şehit oldu.  Bu vesile ile şehitlerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine baş sağlığı diliyorum. FETÖ’nün darbe girişimi sonrasında uygulanan OHAL birçok mağduriyetlere neden olmaktadır. Biz parti olarak her türlü OHAL’e ve sıkı yönetime karşıyız. OHAL’ler ülkeye yarar değil, zarar getirmektedir. Şu anda yaklaşık 80 bin vatandaşımızın OHAL nedeniyle mağduriyet yaşadığını biliyoruz. Bu mağduriyetlerin son bulması için  hükümetten acilen suça bulaşanların tespitini yapmasını ve  suçsuz olanların ise görevlerine iade edilmesini istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

 

‘99 ÖĞRETMENİN HİÇ BİRİNİN SUÇA BULAŞMADIĞINI ÖĞRENMİŞ BULUNUYORUZ.’

Kaplan Elazığ’da görevlerinden uzaklaştırılan Eğitim- Sen Üyesi öğretmenler ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede ise, “ Bugün Elazığ’da KESK’e bağlı Eğitim-Sen Üyesi 99 öğretmene görevlerinden el çektirilmiştir. Yaptığımız görüşmeler sonrasında bu 99 öğretmenin hiç birinin suça bulaşmadığını öğrenmiş bulunuyoruz. Bu öğretmenlerimiz sadece bir günlük iş bırakma eylemine katılmışlardır. Bu öğretmenlerimiz başkaları tarafından kendilerine atılan iftiralar sonrasında görevlerinden uzaklaştırıldıklarını belirtmektedirler. Parti olarak bu durumu vali beye ve Milli Eğitim Bakanlığı’na iletmiş bulunuyoruz.  Sizin aracılığınızla bir kez daha suça bulaşanların tespit edilmesini suçsuz olanların görevlerine iade edilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

‘ON İKİ ADAYI YUNANLILARA VEREN OSMANLIDIR’ 

Son günlerde ülke gündemini meşgul eden Lozan tartışmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Kaplan, “ Ülke gündeminde işten atılmalar, mağduriyetler, hapse koyulmalar, yokluklar ve işsizlik varken cumhurbaşkanımız tarafından Lozan tartışması başlatıldı. Cumhurbaşkanın ifade ettiği Lozan ile Mustafa Kemal Paşa’nın Türkiye’nin tapusunu aldığı Lozan aynı Lozan değildir. On iki adayı kaybettiğimiz Lozan Antlaşması 18 Ekim 1912 tarihinde Osmanlı tarafından imzalanmıştır. Bu antlaşmayı Osmanlı adına Mehmet Nebi Bey, Fahrettin Oğlu Rum Bey ve 5. Mehmet Reşad tarafından imzalanmıştır.  Bu antlaşmayı yapan ve on iki adayı Yunanlılara veren Osmanlıdır.  Sözlerimi sonlandırmadan önce bizi Karakoçan’a davet ederek onurlandıran ilçe başkanımız Mahmut Okçuoğlu’na ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum“ açıklamasında bulundu. CHP Karakoçan İlçe Başkanı Mahmut Okçuoğlu ise yaptığı değerlendirmede ilçelerini ziyaret eden CHP heyetine teşekkür etti.