CUMHURİYET HALK PARTİSİ ELAZIĞ İL BAŞKANI ZEKİ KAPLAN ÜRETİCİLERİ ZİYARET ETTİ  
Cumhuriyet Halk Partisi( CHP) Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan yönetim kurulu üyeleri ile birlikte merkeze bağlı Salkaya kö
16.10.2020
98
Yazı Boyutu: A- A+

 

CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan ziyaretleri ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede sebze üreticilerinin çok ciddi sorunları olduğunu bildiklerini ifade ederek partilerinin üreticilerin sorunlarına yönelik olarak hazırladığı çözüm yollarını çiftçilerle paylaştıklarını kaydetti.

“KÖYLÜLERİMİZ BİZİM İKTİDARIMIZDA YENİDEN MİLLETİN EFENDİSİ OLACAK”

Salkaya köyündeki üreticileri ziyaretleri ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Kaplan, “Çiftçilerimizin en yoğun olduğu dönemi yaşıyoruz. CHP Elazığ İl Örgütü olarak Salkaya köyünde üreticilerimizi, çiftçilerimizi ve mevsimlik işçilerimizi ziyaret ederek sorunlarını dinledik. Hem üreticilerimizin hem de mevsimlik işçilerimizin çözüm bekleyen çok büyük sorunları vardır. Üreticilerimizin pazar sıkıntısının yanı sıra artan girdi maliyetleri nedeniyle nerdeyse üretim yapmayacaklarına şahitlik ettik. Hem üreticilerimizin hem de mevsimlik işçilerimizin sorunlarının çözümü hususunda partimizin tarım ve ekonomi alanında çok ciddi çalışmaları bulunmaktadır. Bu politikaları hayata geçirdiğimizde hem üreticilerimizin hem çiftçilerimizin sorunlarını çözeceğiz. Ülkemiz CHP iktidarında tarım alanında daha fazla üretim gerçekleştiren bir ülke olacak. Bu duruma bağlı olarak insanların sadece mevsimlik olarak istihdam edildiği tarım sektörü kalıcı istihdam sağlayan bir alana dönüşecek. Köylülerimiz bizim iktidarımızda yeniden milletin efendisi olacak “ dedi.”